Центр допомоги переселенцям

Покровська міська рада

Версія для людей з обмеженими можливостями
English
Центр допомоги переселенцям

Покровська міська рада

Про це Володимир Зеленський заявив під час виступу на безпековій конференції у Мюнхені.

За словами президента, він поки що не готовий обговорювати питання миру на Донбасі з представниками самопроголошеної влади псевдореспублік.

“Ми готові до діалогу з мирним населенням цих територій. Але не з тими, хто є невизнаним з точки зору міжнародного права, а отже, не може представляти місцеве населення України”, – каже Зеленський.

Голова держави наголосив, що об’єктивно голос Донбасу – це не лише думка мирних мешканців окупованих регіонів. Тож до діалогу з миротворцями треба долучити переселенців з Донеччини та Луганщини.

“Це ще щонайменше півтора мільйона донеччан і луганців, які були змушені покинути свій рідний дім. Саме тому ми ініціювали створення громадської діалогової платформи «Мир Донбасу», до якої вони мають бути залучені. Вони мають бути залучені до консультацій на мінському майданчику й брати активну участь в обговоренні свого майбутнього у складі єдиної України”, – говорить президент.

За словами радника секретаря РНБО з питань реінтеграції та відновлення Донбасу Сергія Сивохо, старт діалогової платформи відбудеться вже 19 лютого.

“Будь-який мирний процес починається з діалогу. Ми допоможемо людям по обидва боки від лінії зіткнення слухати й чути. Вже багато зроблено. Але ще більше роботи попереду. 19 лютого – старт Національної платформи примирення та єдності. Наше завдання – “наводити мости”, – написав Сивохо на своїй сторінці у Facebook.

На Мюнхенській конференції Володимир Зеленський також анонсував, що найближчим часом українська сторона буде готова представити новий принцип розведення військ, який назвали “секторальним”. Відповідно до нього лінія розмежування буде ділитися на кілька ділянок.

“Здійснюється поступове розведення сил і засобів. Перехід від одного сектора до наступного можливий лише після того, як СММ ОБСЄ верифікує, що у секторі відсутні будь-які незаконні збройні формування, озброєні війська та військова техніка. Вже найближчим часом ми детально поінформуємо учасників Нормандського формату про зміст цієї ініціативи”,-  пояснює Зеленський.

Зазначимо, наступне засідання “нормандської четвірки” має відбутися у квітні цього року в Парижі.

Нагадаємо, минулого разу лідери чотирьох країн – України, Франції, Німеччини та Росії – збиралися у “нормандському форматі” 29 грудня 2019 року. На засіданні обговорювали низку питань стосовно тимчасово окупованих територій України. Зокрема, домовились про обмін “всіх установлених на всіх установлених” (додому в Україну повернулись 76 людей), розведення на ще трьох ділянках лінії розмежування та припинення вогню до кінця 2019 року. Останнє не виконується.