Центр допомоги переселенцям

Покровська міська рада

Версія для людей з обмеженими можливостями
English
Центр допомоги переселенцям

Покровська міська рада

Підписанти звернення, серед яких багато тих, хто опікується проблемами ВПО, наголошують, що протягом останніх п'яти років вони доклали значних зусиль для забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів.

"Враховуючи міжнародні стандарти, підготували низку законопроєктів, провели масштабні інформаційні кампанії та активно працювали з народними депутатами. На жаль, Верховна Рада України VIII скликання провалила завдання із захисту прав внутрішньо переміщених осіб та інших груп виборців. Це було викликано безсистемністю державної політики щодо переселенців та мешканців тимчасово окупованих територій, домінуванням політичних мотивів у процесі прийняття рішень", – розповідають автори. 

Як приклад наслідків безсистемної державної політики щодо виборчих прав переселенців та трудових мігрантів активісти наводять дані активності ВПО на останніх парламентських виборах. Відомо, що лише 1% із 4 з половиною мільйонів українців, які мають виборчу адресу на тимчасово окупованих територіях, мали змогу проголосувати 21 липня. 

"На місцевих виборах внутрішньо переміщені особи взагалі не мають можливості реалізувати конституційне право голосу", – нагадують вони. 

Правозахисники просять Зеленського про зустріч із представниками громадського сектору, щоб не лише напрацювати першочергові рішення для захисту прав громадян, але і подати сигнал суспільству про завершення періоду байдужості до проблем переселенців та мешканців тимчасово окупованих територій.  

"Ми бачимо шанси для суттєвого прогресу у сфері виборчих прав внутрішньо переміщених осіб і звертаємось до Вас із закликом виступити на правах гаранта прав і свобод громадян, ініціатором цих зрушень", – підсумували вони.