34% переселенців не збираються повертатися додому, в Донбас, навіть після закінчення війни. Такими є  результати дослідження Національної системи моніторингу "Ситуація з внутрішньо переміщеними особами".

23% опитаних планують повернутися додому, 23% не змогли відповісти.

Середньомісячний дохід збільшився порівняно з попереднім раундом і склав 2667 грн на одну людину в січні-березні 2019 року, що є найвищим середньомісячним показником доходу з червня 2017 року.

"Гострим питанням для переселенців є відсутність власного житла, про що в 13-му раунді повідомили 37% респондентів. 49% живуть в орендованих квартирах, 9% в орендованих будинках і 4% - в орендованих кімнатах", - уточнюється в повідомленні.

Було опитано 2402 переселенців методом особистого інтерв'ю, 4028 ВПО - шляхом телефонного інтерв'ю.

14 грудня 2018 року згідно з опитуванням міжнародної організації з міграції, 38% переселенців не мають наміру після закінчення гібридної війни в Донбасі повертатися в свої місця проживання до переміщення.