Після скасування карантину в Україні у пенсіонерів, які фактично проживають на тимчасово окупованій території Донбасу, буде місяць на верифікацію у відділеннях "Ощадбанку". Сам банк готовий виплачувати гроші, як тільки люди прийдуть до відділення. Про це заявив віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в інтерв'ю "Фактам".

За його словами, на час карантину в країні для переселенців відклали обов'язок кожні 60 днів підтверджувати свій статус.

"Після того як офіційно скасують карантин буде 30 днів, щоб в спокійному режимі, не нервуючи, приїхати і провести верифікацію. З цього приводу нехай ніхто не хвилюється. "Ощадбанк" депонує ці гроші і готовий виплачувати їх, як тільки люди прийдуть до відділення банку", - розповів віцепрем'єр.

Також Олексій Резніков закцентував увагу, що після відкриття КПВВ на підконтрольну територію хлине велика кількість пенсіонерів, що може створити дискомфорт.

"Зараз ми з моїм колегою віцепрем'єр-міністром Михайлом Федоровим, що відповідає за цифрову трансформацію в країні, модернізуємо додаток "Дія", який дозволить в тому числі комунікувати з пенсіонерами-ВПО і пропонувати їм реєструватися, створювати особисті кабінети і записуватися в електронну чергу. Тобто ми готуємося до того, щоб вони отримали свої гроші".

Нагадаємо, у травні цього року Кабінет міністрів України спростив ідентифікацію переселенців. Уряд автоматизував обмін даними між Мінсоцполітики та Держприкордонслужбою. Завдяки такому обміну інформацією буде здійснюватися державний контроль за додержанням вимог законодавства під час визначення права громадян на отримання виплат.