Сьомого березня 2019 р. на базі Молодіжного Хабу Донецького національного технічного університету відбувся форум громади з обговорення можливості подання заявки до Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ). Учасниками заходу стали представники міської ради та міського відділу освіти, студенти та співробітники ДонНТУ, а також члени громадських організацій, чия діяльність пов’язана з ВПО.

Що ж до безпосередньо конкурсу, він проводиться в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ VI», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини через Німецький банк розвитку KfW.

Основною метою проекту є підтримка інфраструктурних заходів в українських громадах з високою часткою ВПО шляхом створення для них житла та ремонту об’єктів соціальної сфери, таких як школи та дитячі садки.

У рамках конкурсу будуть відібрані об’єкти, на яких можна створити умови для проживання ВПО (житлові будинки, гуртожитки та інші об’єкти для проживання). Громада, у якій буде відібрано житловий об’єкт для проживання ВПО, матиме право обрати ще один об’єкт соціальної інфраструктури (дитячий садок або школу) для відновлення/ремонту за рахунок коштів гранту Уряду Німеччини з метою створення додаткових місць та покращення умов надання послуг.