Необхідність внесення змін автори документу пояснюють тим, що досі, за даними громадських організацій, щонайменше 5690 внутрішньо переміщених осіб продовжують мешкати у так званих місцях компактного проживання, тобто санаторіях, туристичних базах, будинках відпочинку, а тому вимушені сплачувати туристичний збір. 

"В 2018 році ми дозволили місцевій владі регулювати ставку туристичного збору, який стягується з приїжджих при укладанні договору оренди житла. Але не застерегли, що цей збір не повинен стосуватись внутрішньо переміщених осіб, бо вони не туристи, а жертви військових дій", – розповіла на своїй сторінці у Facebook одна з авторок документу Ірина Суслова

Парламентарі пропонують внести зміни до статті 268 Податкового кодексу України та додати до переліку осіб, яких звільняють від сплати туристичного збору ВПО. 

"Очевидно, що прибуття ВПО до того чи іншого населеного пункту і проживання там є наслідком зовнішніх обставин, які змушують до переміщення, зокрема, це окупація частини території України, військові дії", – наголошують депутати.

ДОВІДКА: Згідно з українським законодавством, ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі до 0,5% – для внутрішнього туризму та до 5% – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.