Через ці центри абітурієнти зможуть вступити в українські вузи без зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), паспорта та атестата.

"Сьогодні, 3 червня 2019 року, по всій Україні почали роботу освітні центри" Крим-Україна "і" Донбас-Україна "- вона триватиме до 27 вересня. Через центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські вузи і Профтех за спрощеною процедурою - без ЗНО, українського паспорта та атестата ", - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що центри "Крим-Україна" відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти в 8 регіонах країни: Одеської, Миколаївської, Запорізької, Херсонської, Харківської, Львівської, Дніпропетровської областях і місті Києві.

Центри "Донбас-Україна" діють на базі більш 40 вузів - переміщених із зони ООС або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей. Це міста Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєвєродонецьк, Старобільськ, Слов'янськ і Торецьке.

У тому числі в Покровське (м Покровск (Красноврмейск), пл. Шибанкова, б.2, к. 1.109, 1.107;

+38 (06239) 2-51-99,

+38 (063) 539-42-50

+38 (066) 185-74-31

ecdonntu@gmail.com vstup@donntu.edu.ua

Графік роботи центру:

03.06.2019 по 27.09.2019

понеділок -п'ятніця 8.00 - 17.00

субота - неділя 9.00 до 15.00

У Міносвіти повідомляють, що для спрощеного вступу потрібно:

- звернутися в освітній центр;

- подати заяву та заповнити освітню декларацію;

- здати 3 вступні іспити: українська мова, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс);

- отримати в школі, закріпленої за центром, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити документом про освіту державного зразка.

"Центри працюватимуть до кінця вересня, але щоб гарантовано претендувати на бюджетні місця, що надходять потрібно подати документи до певної дати", - підкреслюють в Міносвіти.

Зокрема, для вступу на бюджет на бакалавра (магістра медичного, ветеринарного чи фармацевтичного спрямування) для абітурієнтів з окупованого Криму і Севастополя: прийом документів - до 12:00 19 липня, вступні іспити - до 19 липня, зарахування - до 15:00 22 липня.

Для вступників з територій Донбасу: прийом документів - до 18:00 22 липня, вступні іспити - до 25 липня, зарахування - до 12:00 1 серпня.

Для надходження на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 11-ти класів для абітурієнтів з Криму і Севастополя: прийом документів - до 18:00 29 липня, вступні іспити - до 28 липня, зарахування - до 12:00 4 серпня.

Для вступників з Донбасу: прийом документів - до 18:00 29 липня, вступні іспити - до 28 липня, зарахування - до 12:00 6 серпня.

Вступ на бюджет на молодшого спеціаліста на базі 9-ти класів для абітурієнтів з Криму і Севастополя: прийом документів - до 18:00 13 липня, вступні іспити - до 21 липня, зарахування - до 18:00 29 липня. Для вступників з Донбасу: прийом документів - до 18:00 13 липня, вступні іспити - до 21 липня, зарахування - до 18:00 29 липня.

У Міносвіти зазначають, що навіть якщо надходять з непідконтрольних територій не встигнуть подати документи до вказаного терміну, вони можуть до 26 вересня поступить на контракт і відразу після зарахування написати заяву про переведення на бюджет.

"У попередні роки більшість вступників з Криму і Донбасу скористалися цією процедурою і отримали місця госзаказаза", - сказано в повідомленні.

Для отримання інформації про роботу освітніх центрів та процедури зарахування на бюджет кожен абітурієнт може звернутися на гарячу лінію Фонду "Відкрита політика".

У Міносвіти підкреслили, що безпеку абітурієнтів з окупованих територій є пріоритетом, і в наказах про зарахування їх прізвища обов'язково шифруються. У той же час вузи завжди намагаються створити для таких вступників максимально комфортні умови і при необхідності забезпечують гуртожитками.

Докладний перелік центрів з їх адресами і інший контактною інформацією розміщений на сайті міністерства в розділі "Жителям Донбасу та Криму".