У червні 2019 року виплату пенсій проведено 601,2 тис. особам з-поміж внутрішньо переміщених осіб (АР Криму, Донецької та Луганської областей). Про це повідомила прес-служба Пенсійного фонду України у відповідь на інформаційний запит 112.ua.

"У червні 2019 року виплату пенсій проведено 601,2 тис. особам з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Загальна сума виплачених їм пенсій становить 2,8 млрд гривень", - повідомили в Пенсійному фонді.

Зазначимо, що станом на 29 липня 2019 року, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, на обліку перебувають 1 млн 395 тис. 99 переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим, при ому не вказано, скільки з них є отримувачами пенсії.

Варто додати, що забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб, зокрема на пенсійне забезпечення, визначається законом України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" від 20.10.2014 № 1706 та відповідними нормативно-правовими актами Кабінету міністрів України.

Згідно з п. 1 постанови Кабінету міністрів України "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" від 05.11.2014 № 637 призначення та продовження виплати, зокрема пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), ВПО здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується відповідно довідкою.

Припинення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам органами Пенсійного фонду України здійснюється в разі скасування реєстрації особи як внутрішньо переміщеної особи, про що органами соціального захисту населення вноситься інформація до Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб.

Виплата пенсій одержувачам, в тому числі одержувачам, які належать до внутрішньо переміщених осіб, припиняється, зокрема, у зв'язку із закінченням строку виплати (пенсії з інвалідності та у зв'язку із втратою годувальника); смертю пенсіонера; неотриманням пенсії протягом 6 місяців поспіль; в інших випадках, передбачених законом.

У разі, якщо територіальними органами Пенсійного фонду України було припинено пенсійні виплати внутрішньо переміщеним особам з причин, визначених чинними нормативно-правовими актами, на підставі інформації, що надійшла до органів Пенсійного фонду України (з урахуванням повноважень органів Фонду на час ухвалення такого рішення), відновлення виплат здійснюється при зверненні зазначених осіб із заявою про поновлення виплати пенсії до органів Пенсійного фонду України, після отримання рішення Комісії щодо призначення (відновлення) соціальних виплат.

Зазначимо, за даними Національної системи моніторингу ситуації за внутрішньо переміщеними особами, в Україні середній дохід внутрішньо переміщених осіб станом на березень дорівнював 2667 грн на місяць.