Уряд створюватиме умови для пільгового кредитування на придбання житла переселенцям і реалізовуватиме програми їх ефективної соціалізації у місцевих громадах.

Про це йдеться у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України.

"Створимо умови для отримання пільгового кредитування на купівлю житла для внутрішньо переміщених осіб, а також отримання ними житла для тимчасового проживання. Реалізуємо програми ефективної соціалізації внутрішньо переміщених осіб у місцевих громадах, які передбачатимуть підтримку бізнесу, освітніх програм, участі у місцевій владі, вирішення питання забезпечення житлом", - зазначається в документі.

В уряді також планують створити умови для максимального спрощення доступу до адміністративних послуг для внутрішньо переміщених осіб і населення тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим.

Зокрема, передбачається запровадження адміністративної процедури реєстрації фактів народження та смерті, які мали місце на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, вдосконалення механізмів, пов’язаних з отриманням документів про громадянство, освіту відповідного рівня.

Крім цього, урядовці хочуть посилити функціональну спроможність закладів охорони здоров’я Донецької, Луганської та Херсонської регіонів з урахуванням додаткового навантаження, пов’язаного з наданням медичних послуг мешканцям не лише цих областей, а й тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та АР Крим.